en
Kúpiť ako darček Rezervovať
Zatvoriť

Drevený artikulárny kostol Hronsek

Grand Vígľaš

Drevený artikulárny kostol Hronsek

Unikátny drevený kostolík sa nachádza sa neďaleko Banskej Bystrice. Nie je tradičným dreveným kostolíkom, a preto púta pozornosť mnohých turistov. Ide o artikulárny evanjelický kostol v Hronseku.

Zaraďuje sa medzi unikátne drevené kostoly, ktoré sú pozoruhodné nielen architektúrou, ale aj svojou technológiou výstavby. Je postavený iba z dreva a pri ich stavbe dokonca neboli použité ani žiadne kovové klince.

Aj keď sa vám to na prvý pohľad možno nebude zdať, v jeho interiéri sa nachádza až 1100 miest na sedenie, a každé miesto má dokonalý výhľad na oltár. Kostolík v Hronseku má pôdorys do tvaru kríža a vojsť do vnútra môžete až piatimi vchodmi.

Oltár je obkolesený šesticou vymeniteľných obrazov, ktoré sa osadzujú do spoločného rámu oltára podľa aktuálnej liturgie. Súčasťou kostola je aj zvonica, ktorá bola postavená v roku 1726 rovnako ako kostol. Okrem kostolíka môžete v obci navštíviť aj kaštieľ alebo vodný hrad.

Garantujeme najlepšiu cenu!

Cena dňa139 €izba/noc

Rezervovať

Najvýhodnejšie ponuky na webe

Okamžité potvrdenie pobytu

Bezpečná online platba

Richard Muller

Už toto leto u nás na Zámku Vigľaš. Rezervujte si miesto online.

Viac info
Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím