en
Kúpiť ako darček Rezervovať
Zatvoriť

Kaštieľ Dolná Mičiná

Grand Vígľaš

Kaštieľ Dolná Mičiná

Neďaleko Banskej Bystrice, v obci Dolná Mičiná stojí na návrší renesančný kaštieľ - kultúrna a historická pamiatka Slovenska.

Bol postavený v druhej polovici 16. storočia a v priebehu rokov prešiel niekoľkými stavebnými úpravami a modernizáciami. Aj napriek tomu dnes, kedysi prekrásny kaštieľ, stojí opustený a postupne chátra.

Dvojposchodová bloková stavba dýcha romantickou vznešenosťou a je charakteristická svojimi štyrmi nárožnými okrúhlymi vežami. V loggii na prvom poschodí bol kedysi umiestnený neskororenesančný krb z roku 1667, na ktorom boli vytesané mená majiteľov kaštieľa.

V súčasnosti je kaštieľ v Dolnej Mičinej v rukách súkromného majiteľa. Vstup do kaštieľa nie je prístupný verejnosti. Jeho okolie je však ako stvorené na piknik, prechádzky či spoznávanie miestneho prírodného bohatstva – Mičinské travertíny

Garantujeme najlepšiu cenu!

Cena dňa139 €izba/noc

Rezervovať

Najvýhodnejšie ponuky na webe

Okamžité potvrdenie pobytu

Bezpečná online platba

Richard Muller

Už toto leto u nás na Zámku Vigľaš. Rezervujte si miesto online.

Viac info
Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím