en
Kúpiť ako darček Rezervovať
Zatvoriť

Pancierový vlak vo Zvolene

Grand Vígľaš

Pancierový vlak vo Zvolene

Mesto Zvolen je bohaté na historické pamiatky, dokonca aj na tie s vojenskou tematikou. Vo Višnovského parku, vedľa železničnej stanice vo Zvolene, sa nachádza kópia jedného z troch pancierových vlakov (Hurban) vyrobených v čase SNP pracovníkmi železničných dielní vo Zvolene.

Pancierové vlaky - Hurban, Masaryk a Štefánik, sa aktívne zapájali do bojov v Slovenskom národnom povstaní. Vlak Hurban sa prvýkrát zúčastnil bojov na konci septembra na trati medzi Hronskou Dúbravou a Žiarom nad Hronom. Neskôr, 4. októbra, sa podieľal na odrazení nemeckého útoku pri Čremošnom.

Vystavený pancierový vlak je replika vyrobená pre film o SNP v roku 1974. Z pôvodných troch pancierových vlakov sa dodnes zachovali len dva vozne. Tankový vozeň je odstavený v priestoroch železničného depa vo Zvolene, guľometný vozeň bol prevezený do parku pred múzeom SNP v Banskej Bystrici.

Garantujeme najlepšiu cenu!

Cena dňa139 €izba/noc

Rezervovať

Najvýhodnejšie ponuky na webe

Okamžité potvrdenie pobytu

Bezpečná online platba

Richard Muller

Už toto leto u nás na Zámku Vigľaš. Rezervujte si miesto online.

Viac info
Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím