en
Kúpiť ako darček Rezervovať
Zatvoriť

Zvolenský Zámok

Grand Vígľaš

Zvolenský Zámok

Dominantou a symbolom stredoslovenského mesta Zvolen je Zvolenský zámok stojaci na brehu rieky Slatina. Goticko – renesančný zámok dal  postaviť v 70. rokoch 14. storočia uhorský kráľ Ľudovít I. ako poľovnícke sídlo alebo letohrádok uhorských kráľov. Bol vystavaný v gotickom slohu, podľa vzoru talianskych mestských kastelov.

V 16. storočí zmenil zámok svoju funkciu a bol prestavaný na protitureckú obrannú pevnosť. Pribudlo opevnenie, vstupná brána a boli nadstavané ďalšie dve podlažia. Zámok obývala stála vojenská posádka. V 18. storočí prešiel zámok poslednou veľkou prestavbou v barokovom slohu. Z tohto obdobia sa nám zachoval drevený kazetový strop v Kráľovskej sieni, na ktorom je vyobrazených 78 portrétov rímskych a nemeckých cisárov.

V súčasnosti je zámok pod správou Slovenskej národnej galérie, ktorá ho využíva na výstavné účely. K stálej expozícii patria kópie diel Majstra Pavla z Levoče, transfery gotických nástenných malieb a výber z diel európskeho výtvarného umenia pod názvom Staré európske umenie. V lete sa na nádvorí zámku koná divadelný festival Zámocké hry zvolenské plný bohatého letného programu.

Garantujeme najlepšiu cenu!

Cena dňa139 €izba/noc

Rezervovať

Najvýhodnejšie ponuky na webe

Okamžité potvrdenie pobytu

Bezpečná online platba

Richard Muller

Už toto leto u nás na Zámku Vigľaš. Rezervujte si miesto online.

Viac info
Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím